תאונות עבודה

עובד אשר נפגע בתאונת עבודה ובעקבותיה אינו יכול לעבוד, זכאי לקבל פיצוי כספי מהמוסד לביטוח לאומי. אם מדובר בנזק קל, יקבל העובד דמי פגיעה לתקופה קצרה של עד 91 יום. אם תאונת העבודה הייתה חמורה והותירה לעובד נכות, יכול ויהיה הוא זכאי לגמלת נכות מעבודה. על מנת למצות באופן מלא את זכויות הנפגע מול ביטוח לאומי, מומלץ להסתייע בעו"ד לנזיקין אשר ילווה את המבוטח בהליך עד לקבלת מלוא הפיצוי.  

 

מהי הגדרתה של תאונת עבודה?

תאונה אשר התרחשה תוך כדי או עקב עבודתו של העובד, לרבות בדרך אל העבודה או ממנה, היא על פי חוק תאונת עבודה. ישנם סוגים שונים של תאונות עבודה, למשל: נפילה או החלקה במקום העבודה, אירוע מוחי או התקף לב שניתן לקשר בינם לבין אירוע בעבודה, תאונת דרכים בנסיבות מסוימות תהיה תאונת עבודה, מחלת מקצוע ועוד. 

לעיתים, תאונות עבודה מסתיימות ללא פגע, אך במקרים רבים חווה העובד נזקים פיזיים בדרגות חומרה שונות הפוגעות בכושר העבודה שלו, באופן חלקי או מלא, זמני או קבוע. המוסד לביטוח לאומי משלם פיצוי כספי למי שהוכר על ידו כנפגע עבודה, כפי שנפרט להלן. 

 

הגשת תביעה לדמי פגיעה

עד 12 חודשים ממועד תאונת העבודה, רשאי העובד להגיש לביטוח לאומי תביעה לדמי פגיעה עבור הימים בהם לא יכול לעבוד עקב התאונה. שיעורם של דמי הפגיעה הוא כ75% משכר העובד החייב בביטוח לאומי והם משולמים לתקופה מירבית של 91 יום. קבלת דמי פגיעה מותנית בהגשת תביעה בכתב מגובה במסמכים רפואיים ועל בסיסם תתקבל החלטה. 

אם אובדן כושר העבודה ממשיך לאחר תקופה זו כי נותרה לעובד נכות מהתאונה, יוכל להגיש, כפי שנסביר להלן, תביעה לגמלת נכות מעבודה. בשלב זה ההחלטה לא תתקבל על סמך מסמכים בלבד, אלא הנפגע יידרש להופיע בפני וועדה רפואית. 

 

תביעה לגמלת נכות מעבודה

אם הפגיעה שנגרמה לעובד כתוצאה מן התאונה חלפה וכושר עבודתו שב אליו לאחר 3 חודשים, זכאותו מסתכמת בתשלום דמי פגיעה. אולם, אם מצבו של הנפגע לא השתפר ובוודאי אם החמיר, ייתכן ויהיה זכאי לגמלת נכות מעבודה מהביטוח הלאומי. 

לאחר שהגיש את התביעה, יקבל הנפגע זימון לוועדה רפואית אשר תקבע האם ישנה נכות מן התאונה ואם כן, מהו שיעורה. אם נקבעה נכות נמוכה מ9% לא יהיה העובד זכאי לתשלום. אחוזי נכות בטווח של 9%-19% מזכים את הנפגע במענק חד פעמי ואילו נכות של 19% ומעלה, משמעותה גמלה חודשית. 

 

ליווי משפטי מקצועי

נפגעי תאונות עבודה זכאים לפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי, ראשית לדמי פגיעה ולאחר מכן גם לגמלת נכות מעבודה. חשוב לציין, כי אין חובה בחוק להסתייע בעו"ד והנפגע רשאי לפעול לבדו מול הביטוח הלאומי. עם זאת, נוכח הידע והניסיון של עורך הדין שזהו תחום התמחותו, הרי שליווי משפטי מקצועי מגדיל באופן ניכר את הסיכוי כי התביעות תתקבלנה וכי הנפגע יקבל את הפיצוי המירבי המגיע לו. 

ההכרה בעובד כנפגע עבודה אינה עניין של מה בכך וכדי לעבור את השלב הראשוני ולקבל דמי פגיעה, יש לבסס בצורה נכונה את השתלשלות האירועים ולהגיש את המסמכים הרפואיים המתאימים. לאחר מכן, אם העובד מבקש להוכיח כי נותרה לו נכות מתאונת העבודה, לצורך קבלת גמלת נכות מעבודה, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית. לכן, לא מומלץ לנפגעי עבודה לעמוד לבדם מול ביטוח לאומי, אלא לקבל ליווי משפטי. עורך הדין ייצג את הנפגע לאורך כל ההליך, לרבות בוועדה הרפואית, בהליך הערר על החלטתה וכן, בהגשת ערעור לביה"ד לעבודה על החלטות הביטוח הלאומי, אם עולה הצורך, הכל למען קבלת התוצאה הטובה ביותר עבור הנפגע. 

מבין לקוחותינו

לקביעת פגישה

Open chat
היי,
כיצד נוכל לעזור לכם?